Szentgotthárdi futósiker Felsőcsatáron

Az Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő Egyesület terepfutóversenyt rendezett a határszélen, február 25-én, szombaton, 120 futó részvételével.

A verseny a Vasi Terepfutó Sorozat része, melynek fő támogatói a szentgotthárdi Perfect Change pénzváltó és a Metex’05 professzionális nagykereskedelemi cég. A verseny útvonala Felsőcsatár térségében, a Pinka-szurdokban haladt, “extrém” jelzőjét pedig a 125 – 300 méteres szintkülönbségről kapta. Az útvonal legszebb pontjainál fotósok gondoskodtak arról, hogy a versenyzők maradandó élménnyel távozhassanak. A célban ingyenes büfé várta a versenyzőket, szendvicsekkel, kaláccsal, süteményekkel, teával és forralt borral. A terepfutás szerelmesei a rövidebb 4,5 km-es, illetve a 10,5 km-es távon mérhettek össze tudásukat.

17122135_736068636569342_561427077_o

Szentgotthárd fiatal színeit Komóczi Donát képviselte, akit edzője, Woki Edina kísért a 4,5 km-es távon. A futópálya rögtön egy dombbal indult, amit még viszonylag könnyedén sikerült teljesíteniük. Donát magabiztosan kezdett, együtt haladt az élbollyal. Nem sokkal később egy nagyon meredek, csúszós lejtős rész következett, ami nagyban nehezítette a lejutást. A dimbes-dombos, erdős szakaszon nem volt könnyű tájékozódni sem, voltak, akik el is tévedtek útközben. A táv utolsó részében egy második, meredek emelkedőt kellett megmászni, itt szinte lehetetlen volt felfutni. A célt pedig hova máshova, mint egy domb kellős közepére tették.

Woki Edina: Összességében nagyon jól sikerült a verseny, mindketten elégedetten térhettünk haza. Donát az abszolút sorrend felnőtt mezőnyben, 16 másodperccel előttem, a 9., míg 14-18 éves korcsoportjában a 3. helyen ért célba. Én közvetlenül Donát mögött, a női mezőny abszolút 2., ill. a 19-39 éves korcsoport legjobbjaként értem célba. Ez volt az idei első szabadtéri versenyünk, amelyet edzésként, felkészülésként szántunk a március 22-i mezei megyei diákolimpiára. Ott négy kilométert kell majd teljesíteni sík terepen, a szombathelyi Sportligetben. Reméljük onnan is hasonló sikerekkel térünk haza.