A Szentgotthárdi Nyugdíjas Egyesület tagjait, február 15-én délután a színház aulájában tájékoztatta Huszár Gábor a város 2017-es pénzügyi terveiről. A megjelenteket, és a polgármestert Szentgotthárd legnagyobb civil szervezetének, a nyugdíjas klubnak az elnöke, Bauer Károly köszöntötte.
A polgármesteri beszámolón elhangzott, hogy a város a tavalyi évhez képest, mintegy 88 millió forinttal többet biztosít az intézmények működéséhez. Egy sikeres pályázatnak köszönhetően a Széchenyi István Általános Iskola tornatermének felújítására a város majd 100 millió forintot költhet, így megoldódik az épület szigetelése és korszerűbbé válik a tornaterem vizesblokk-rendszere. Huszár Gábor polgármester szólt arról is, hogy egy határokon átnyúló pályázat révén a refektórium is megszépül a közeljövőben.
Kérdésekre válaszolva a polgármester tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a volt laktanya ügye továbbra is napirenden van, folynak a tárgyalások, az épület felújítására, illetve átalakítására már kész tervekkel rendelkezik a város. Igényként felmerült egy bentlakásos idősek otthonának kialakítása, építése – ennek lehetőségét a város nem zárja ki, szerepel a hosszútávú elképzelések között.
Szóba került a kultúrpark rekonstrukciója, aminek kapcsán elhangzott, hogy a park kerítésének megépítéséhez tájépítész segítségére is szükség lesz. A kaszagyár sorsáról szólva a polgármester elmondta, folynak a tárgyalások, az ügyirat ott van a miniszterelnök asztalán, hiszen tarthatatlan állapot alakult ki. A felszámoló irreálisan magas összeget (őrző-védő – szolgálatért), 239 millió forintot számlázott ki. Az önkormányzat azt szeretné, hogy a terület és az ingatlan a város tulajdonába kerüljön. Ehhez állami segítséget kér a város.
A továbbiakban Szentgotthárd két „szégyenfoltja” ügyében tájékoztatta a jelenlévőket Huszár Gábor. Az egyik a volt turistaszálló, amelynek sorsával kapcsolatosan több verzió is számításba jöhet. Jelenleg ebben az ügyben is intenzív tárgyalások folynak.
A másik az „árva-szellem-kézilabdacsarnok”. A polgármester elmondta, hogy két ülés közt minimum négy alkalommal tárgyal ez ügyben az illetékes hatóságokkal: a sportminisztériummal, a kézilabda szövetséggel. Emlékeztette a hallgatóságot, hogy tavaly, egy hasonló tájékoztató keretében még azt mondta, hogy a csarnok ügye két-három hónap alatt rendeződik, az építés befejeződik, és rangos sportesemények helyszíne lesz. Ma már másként látja és nem tud olyan időpontot mondani, amire biztosan lehet számítani azzal kapcsolatban, hogy megtörténik a tornacsarnok avatása. Hangsúlyozta, az építkezés befejezéséhez a teljes összeg rendelkezésre áll, azonban a jogászok sem tudják, hogy egy be nem fejezett TAO projekt-bezárása milyen feltételekkel történhet meg.