Megnyerték első hazai meccsüket a szentgotthárdi kézisek az NBII-ben

Hosszú idő után léphetett újra szentgotthárdi csapat parkettára az NBII-es kézilabda bajnokságban.

Múlt héten idegenben mutatkozott be a Szentgotthárdi VSE csapata az NBII-es férfi kézilabda-bajnokságban, ahol a Balatonfüred fogadta otthonában a vasi gárdát, a mérkőzésen végül a füredi csapat győzedelmeskedett.

Szombaton folytatódott a bajnokság a szentgotthárdiak számára, immáron hazai pályán a régi ismerőst, az Ácsi Kinizsi Sport Club csapatát üdvözölhetteték. Az első játékrészben a vendégek érvényesítették az akaratukat, a játék tempóját tudatosan lassítva nem tudtak ellépni a gotthárdiak, végül csak egy hétméteressel sikerült egyenlíteni a félidő végére (15-15).

Fotó: Szalai Szabolcs, 9970.hu

A második játékrészre sikerült felszívnia magát a hazaiaknak, a gyorsabb tempójú játéknak köszönhetően a félidő közepére sikerült állandósítani a vezetést a gotthárdiaknak, a meccs lefújásakor 4 gólos előnyt mutatott az eredményjelző (33-29).

Legközelebb szeptember 29-én, szombaton lépnek pályára a szentgotthárdi kézisek a Győrújbarát otthonában.