Hozta a kötelezőt a MUSE

Első tavaszi mérkőzésén léphetett pályára a Szentgotthárd-Máriaújfalui SE, amely hazai pályán az Egerszegi KK-t fogadhatta.

Lassan indult a mérkőzés, az első 5 percben nem kamatoztatták a hazaiak a csapatok közti sebességbeli különbséget, a védelem sem találta a megfelelő távolságokat, ezért felváltva estek a gólok. Tíz perc után a gotthárdiak belerázódtak a meccs ritmusába, Kolozsvári és Fodor gyors góljaival meglépték ellenfelüktől. Felállt fal ellen ekkor még nem igazán ment a hazaiaknak, de Weidl és Murányi fegyelmezettsége, valamint Jászberényi higgadtsága már a félidő közepére eldöntötte a lényegi kérdéseket. Egy sorcserének köszönhetően pedig az utolsó tíz percben lerohanták az egerszegieket, így 18:11-es eredményt mutatott az eredményjelző a félidőben.

A második félidőben igazi örömjátékot láthattak a vasárnap délután kilátogató nézők, futós, gyors játékkal átgázoltak a vendég csapaton. Végeredmény: 40:23

Edzői értékelés:

Katona Dániel: Jó meccs volt, ez az a játék, amit nekünk játszanunk kell mindenki ellen. Úgy néz ki gyakorlás nélkül is hozzuk a kötelező győzelmeket. Örülök, hogy mindenki egyenlően kaphatott lehetőséget, gratulálok a fiataloknak és köszönöm az idősebbek segítségét. További örömre ad okot, hogy eddig nem használt taktikai megoldásokat is kipróbálhattunk. Ha minden meccsen ilyen minőségben tudunk lenni, akkor nem lesz gond.

Huszár Benjámin: Gratulálok a csapatnak! Megyünk tovább, hat lépcsőnyire vagyunk a célunktól. Nekünk ezt a rohanós játékot kell játszanunk, ez az egyetlen esélyünk a mérkőzések megnyerésére, mivel játékelemek gyakorlására nem sok idő jut a maximum heti egy edzéssel. A mérkőzésen kipróbáltunk egy új taktikai elemet is, amely a későbbiekben a rangadókon nagy fegyverünk lehet.