Megyei bajnokok a gotthárdi úszók, mehetnek az országos döntőre

A megújult szombathelyi uszodában rendezték a Megyei Úszó Diákolimpiai Döntőt.

Szentgotthárdról több mint 20 tanuló vett részt az I. korcsportól az V. korcsportig a megyei versenyen, ez a szám nőhetett is volna, de a betegség több diákot is ágyhoz kötött. A versenyen igazolt versenyzők nem indulhattak, azonban a kiírás érdekessége volt, hogy a vízilabdásokat nem érintette a korlátozás, akiknek így jelentős előnyük származott „amatőr” társaikkal szemben.

Huszár Vanda tanítványai közül a legeredményesebben Kovács Hédi szerepelt, aki az I. korcsoportban 50 m-es hátúszásban Megyei Bajnoki címet, míg 50 m-es gyorsúszásban bronzérmet szerzett. Császár-Bartakovics Csaba csoportjából egyéniben Viserálek Fanni a II. korcsportban 50 m-es gyorsúszásban bronzérmet nyert, míg a II. korcsoportos 4×50 m-es leány gyorsváltó Megyei Bajnoki címmel büszkélkedhetnek, Páli Borka, Németh Mirtill, Szabó Zsófia, Sömenek Ivett összeállításban.

A felkészítőktől megtudtuk, hogy további versenyzőik is a korábbi eredményeikhez képest jobb időket úsztak, amik értékes helyezésekhez voltak elegendők, így az edzők minden tanítványukra nagyon büszkék. A márciusi országos döntőt Debrecenben rendezik, örömteli, hogy több szentgotthárdi résztvevővel.