Mámor-siker a XXXI. Perfect Change Alpokalja Kupa teremlabdarúgó-tornán

Kettő hónapon keresztül zajlottak a küzdelmek a szentgotthárdi Széchenyi István Általános Iskola tornatermében. Az elmúlt évek során 918 gólt láttak a nézők – mondta a torna záróértékelésében Gál László.

Február 11-én már a kora délelőtti órákban megkezdődtek a meccsek, és dőltek el a helyezések a Librecz Károly emléktornán résztvevő csapatok között. Az első helyen a GOTHAM CITY játékosai végeztek, a második helyet a CSÖRI gárdája szerezte meg. A bronzérmet a Dr. Szittyó alakulata érdemelte ki. A torna gólkirálya Gombás Attila lett (Gotham City). A szervezők a legjobb kapusnak Virág Gábort (Gotham City), a legjobb játékosnak Kovács Attilát (Csőri) választották.

Sport36-Szentgotthárd Kupa helyosztóira, és a döntőre a kora délutáni órákban került sor. Izgalmakban, és fordulatokban bővelkedő meccseken dőltek el a helyezések, és bizony volt rá példa, hogy kettő másodperccel a lefújás előtt esett gól érmet jelentett!

Az 5-6. helyért CSATORNA PATKÁNYOK – Domino Kijev együttese mérkőzött. A Domino 3-1-re vezetett, a meccset mégis a csatorna patkányok nyerték 5-3 arányban.

A 3-4. helyért BLAZSI KOCCINTÓ SZESZPANYOL – TRIGLAV ORFALU összecsapásra került sor. A rendes játékidőben nem bírtak egymással a csapatok (1-1), ezért következett a hosszabbítás, melynek második félidejében kettő másodperccel a vége előtt a Koccintó újra egálba hozta a meccset. A büntetők értékesítését is nagyobb arányban teljesítették, így ők lettek a harmadikak. A döntő is izgalmas mérkőzés hozott, a rendes játékidőben (HODOS – KAVA BAR MARJANCA – TABAK1 SZUNDERLAND 2-2) döntetlen volt, azonban a hosszabbítást a Szunderland bírta jobban, lőttek még két gólt, így övék lett az aranyérem.

Helyezések; különdíjak:
I. TABAK1 SZUNDERLAND, II.: HODOS – KAVA BAR MARJANCA, III.: BLAZSI KOCCINTÓ SZESZPANYOL

Legjobb játékos: Tamaskó Denis, legjobb kapus: Balogh Ádám, a gólkirály: Dancsecz Tamás.

Perfect Change Alpokalja Kupa

A bronzcsata csak az első játékrész hetedik percéig volt izgalmas, ekkor beindult a vadkörte-henger, akik 3-1-es félidő után, 7-2 arányban nyertek.

AUTÓ EGYED BT. – VADKÖRTE – JOKER PANZIÓ 2-7

A zárómérkőzésre megtelt a tornacsarnok nézőtere, fordulatokban bővelkedő mérkőzésen, vesztett helyzetből fordított a a későbbi kupagyőztes.

TABAK1 PADO-SOKK – MÁMOR CLUB 3 1-2

Különdíjak: a torna legjobb játékosa: Pónácz Sándor, legjobb kapusa Szabó Gábor lett. A gólkirályi címet Andrejek Szabolcs érdemelte ki.

A díjátadón a városi sporthoz kötődő személyek mellett megjelent Jankó Balázs, a névadó cég ügyvezető igazgatója is, aki külön gratulált a szervezőknek a nagyszerű lebonyolításhoz, és megköszönte a csapatok részvételét.

Három különdíj is gazdára talált.

A két hónapos küzdelemben a legsorszerűbb csapatnak járó kupát és oklevelet a TRIGLAV ORFALU csapata vehette át.

A szervezők MESKÓ NORBERT díjjal jutalmazták László Gábort, akinek az eddig végzett sportszakmai munkáját a jelenlévők is vastapssal jutalmazták.

A LÁSZLÓ LAJOS díjat a torna fiatal, tehetséges játékosának Szabó Bálintnak ítélték a szervezők.