Február 1-én tartotta az év első képviselő-testületi ülését Szentgotthárd Város Önkormányzata.
A testületi ülés a szokásoknak megfelelően a két ülés közötti beszámolóval kezdődött. Itt szóba került a máriaújfalui szennyvízcsatorna, a közlekedést érintő panaszok, illetve kisebb vita alakult ki Lábodi Gábor és Huszár Gábor között a fürdővendégek számát illetően.
Elfogadta a Testület a város 2017. évi költségvetését. 73 millióval több jut idén az intézmények működtetésére a 2016-os évhez képest. A költségvetés fő számait Kovács Márta képviselő ismertette a Képviselő Testülettel, majd a város könyvvizsgáló asszonya szólt elismerően a pénzügyi kimutatásról. A Bizottságok elfogadásra javasolták a költségvetést.
Szalainé Kiss Edina képviselő-asszony a Pannon Kapuért szólalt fel, hogy a város fogadja el az Egyesület költségvetését. Virányi Balázs vitatta a testület elé terjesztett számokat. Szalainé és Lábodi képviselők azt hangsúlyozták, hogy mindaddig nem tud tervezni az Egyesület, amíg elfogadásra nem kerül a költségvetésük. Lábodi Gábor a „költségvetés árnyoldalait” az egyre növekvő kormányzati elvonásokra és a kormányzati ASP rendszerre tért ki. A testület végül elfogadta a költségvetési rendeletét.
Terítékre kerültek a polgármesteri, képviselői és az alpolgármesteri illetmények. A Képviselő Testület Huszár Gábor polgármester illetményét 2017. január hónaptól bruttó 598.300,- Ft/hóban, míg költségtérítését 89.745,- Ft/hóban állapította meg.
A Testület 7 igen és 2 tartózkodás mellett, elfogadta, hogy kerüljön kidolgozásra egy rendelet a képviselői és alpolgármesteri illetmények 30%-os eltérítésről.
Új helyre költözik a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat. A szervezet a Kormányhivatal hozzájárulásával a volt Munkaügyi Központ épületében kap helyet. A város tervei között szerepel, hogy a későbbiekben saját tulajdonába kerülhessen az épület.
Régóta húzódik a szentgotthárdi Kutyamenhely és Ebrendészeti Telep helyzete. Erről is szó esett az ülésen. Dancsecs Zsolt jegyzőtől megtudhattuk, hogy megérkezett mind a két működési engedély, így a továbbiakban működhet kutyamenhelyként és ebrendészeti telepként is a város által épített menhely. A Polgármesteri beszámolóból megtudhattuk, hogy egy civil szervezet átvenné a Telep üzemeltetését és adott esetben bővítené is azt. Lábodi Gábor zajvédőfal építését javasolta, továbbá kérte, hogy folyamatos ellenőrzés alatt tartsák a menhelyet, hogy az ott elhelyezett állatok semmilyen nemű veszélynek ne legyenek kitéve. Sütő Ferenc pedig a lőtéri kutyamenhely felszámolását indítványozta, a polgármesteri viszontválaszból viszont megtudhattuk, hogy erre a városnak nincs lehetősége.
A Testületi ülés végén ismét vitát váltott ki a vendéglátóhelyek nyitva tartása. A témát és az ülésen lefolytatott vitát egy másik cikkünkben dolgozzuk fel.