Felemásan indult a szezon az SZKK számára – felnőtt győzelem és ifi vereség az első meccsen

Szombaton, hazai pályán játszotta a tavaszi szezon első mérkőzését a Szentgotthárdi Kézilabda Klub.

Szüksége volt a pihenésre a Szentgotthárdi Kézilabda Klub csapatának, ugyanis zsinórban 4 mérkőzést veszített el az NBII-es férfi kézilabda-bajnokság őszi szezonjának hajrájában.

Szombaton felfrissülve, újult erővel vághatott neki a tavaszi szezonnak a szentgotthárdi gárda. Az ide év első mérkőzésén hazai pályán, szép számú közönség előtt fogadta a bajnokság utolsó helyén álló Bakonyerdő Pápa együttesét az SZKK.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat, azonban a hazaiak a 20. perctől jobban kapták el a játék fonalát, amely a félidőben már 7 gólos vezetést jelentett a gotthárdiak számára (17-10). Ezt az előnyt a meccs végéig meg is tudták tartani, így 40-33-ra legyőzte ellenfelét a Szentgotthárdi Kézilabda Klub, itthon tartva a fontos pontokat.

A bajnokságban így továbbra is az 5. helyen áll a csapat, azonban csak néhány ponttal vannak lemaradva a dobogóról.

16880077_730752560434283_933312373_o

A junior bajnokságban lényegesen rosszabbul teljesít az SZKK

A fiatalok mérkőzésének félidejében már 6-31-et mutatott az eredményjelző a vendégek javára, a végére pedig még komolyabb különbség alakult ki, 50 góllal lépett el a Pápa, így 13-63-ra kapott ki a hazai csapat. A bajnokságban is az utolsó előtti helyen állnak, a 11 mérkőzésükből mindössze egyet tudtak megnyerni.