Veretlenként zárta az őszi szezont a MUSE

Vasárnap délután játszotta utolsó meccsét a Szentgotthárd-Máriaújfalui SE, hazai pályán a Letenye csapata ellen.

Fotó: Nagy Tamás

A mérkőzés előtt érződött a fáradtság a csapaton, kicsit fásultan készültek riválisuk ellen. Ez a fásultság a mérkőzés elején ki is jött, a vendégek szerezték meg a vezetést, két volt szentgotthárdi játékosuk jóvoltából az első percek a Letenyéről szóltak. Tudtak kapcsolni a hazaiak, begyakorolt taktikai elemekkel és gyors gólokkal a félidő végére átvették a mérkőzés irányítását és a vezetést is. A félidőben 15:13-at mutatott az eredményjelző. A meccs 50. percéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, feszültség és idegesség jellemezte a találkozót, inkább a fizikalitás került előtérbe a szép játék helyett. Az utolsó 10 percre összeszedte utolsó őszi erőtartalékait a MUSE, a már megszokott, jól bevált gyors játékukra nem volt válasza a vendégeknek, így kisebb örömjáték alakulhatott ki az utolsó percekre. A mérkőzés vége: 29:22 lett, ezzel a szentgotthárdi csapat jobb gólkülönbségének köszönhetően elsőként telel, innen várhatják a tavaszi szezont. A meccs kaotikusságának köszönhetően nehéz kiemelni a játékosok közül bárkit, de Nagy Noel (6), Vadász Levente (4) és Csalló Balázs (3) fontos pillanatokban tudtak higgadtak maradni és szereztek gólokat.

Edzői értékelések:

Katona Dániel: Nehezebb meccs volt, mint amire számítottam, ellenfelünk nagyon jól tartotta magát a meccs nagy részében. Összességében úgy gondolom mégis megérdemeltük a győzelmet, jobb játékerőt képviselünk. A már sokszor emlegetett küzdeni tudás ismét átsegített minket a nehezebb pillanatokon, sokan jól szálltak be a meccsbe, ezzel nem tudott ellenfelünk mit kezdeni. Köszönöm a csapatnak az őszt, illetve köszönöm a MUSE Ultras tagjainak a fáradhatatlan szurkolást!

Huszár Benjámin: Bejött a papírforma, bár a mérkőzést sokkal előbb el kellett volna döntenünk, de a lényeg, hogy zsebben van a két pont. Nagyon örülünk, hogy továbbra is veretlenek vagyunk, de tavasszal sokkal nehezebb dolgunk lesz, addig dolgozunk tovább és próbáljuk kijavítani a hibáinkat. Gratulálok a csapatnak ehhez a melós győzelemhez, remélem tavasszal is megmarad az ehhez hasonló hozzáállás.