Parádés játék, gyönyörű siker a Siófok ellen

A Szentgotthárd-Máriaújfalui SE a tavalyi bajnok Siófoki KCSE csapatát fogadta hazai pályán.

Álomszerűen kezdődött a meccs a hazaiaknak, pillanatok alatt elhúzott a MUSE (8. perc 4:1). Próbálta rendezni sorait a vendég csapat, azonban a hazaiak nem adták lejjebb a szintet, kemény, de szabályos védekezéssel és okos, helyenként egészen gyönyörű támadójátékkal rukkoltak elő. A meglepett Siófok a félidő végén arra eszmélhetett, hogy 14:6-os hazai vezetés állt az eredményjelzőn. A félidő után a vendégek még próbáltak indítani egy nagy rohamot, azonban ezen a napon, nem termett babér a címvédőnek. A MUSE csapatként küzdve, gyors játékkal, fegyelmezetten elhárította az utolsó nagy rohamot és ismét kezébe vette a mérkőzés irányítását.

A szentgotthárdi fiúk a közönséget is kiszolgálva, fiatalokat is bevetve arattak nagy győzelmet csodálatos közönségük előtt. Olyan megtiszteltetésben részesült a szentgotthárdi csapat, hogy Magyarország egyik legkiemelkedőbb edzője id. Kiss Szilárd gratulálhatott a csapatnak, és a fiatal edzőpárosnak. Az eredményjelző teljesen megérdemelt 29:16-os hazai győzelmet mutatott a mérkőzés után. A csapatból szinte mindenkit ki lehetne emelni, a Koszár Patrik, Nagy Noel, Császár Levente hármas ismét zseniálisan védekezett, Weidl Ákos 8, Fodor Bálint 7 gólig jutott, Murányi Péter mind védekezésben, mind támadásban extrát nyújtott, az első félidőben Dancsecs Mátyás, a másodikban Páli Gábor adott biztos alapot a csapatnak.

Edzői értékelések:

Katona Dániel: Büszke vagyok a srácokra. Úgy gondolom mind támadásban, mind védekezésben tudtuk hozni az elvárt szintet. Élmény volt nézni a játékot, végre azt mutattuk, amit tényleg tudunk. Remélem ilyen mutatott játék után nem csak ellenfeleink veszik komolyan kicsi, de annál lelkesebb közösségünket. Köszönöm a srácoknak!

Huszár Benjámin: Nagyon boldog vagyok, hogy végre olyan teljesítményt nyújtottunk, amire valóban képesek vagyunk. A védekezés jól működött, fegyelmezettek voltunk, ebből könnyű gólokat tudtunk szerezni, illetve az előző mérkőzésekhez képest helyzetkihasználásunk javult. Külön öröm számomra, hogy az ellenfél pökhendi stílusára nem agresszívan, hanem gólokban feleltünk. Jó teljesítményt nyújtottak a fiúk gratulálok nekik, jövő hétre át kell menteni ezt a formát.

A gotthárdi különítmény jövő héten idegenben lép pályára a Kutasi NKC otthonában.